Časté otázky

Kdy rekola jezdí?

Aktuálně máme zimní přestávku (až na Libeňský most v Praze). Kola si ve všech městech Rekol půjčíte od 21. března do konce listopadu, při dobrém počasí i déle.

Nemám telefon s iOS / Android - jezdit můžete také

Nevadí, pokud vlastníte Windows Phone nebo jiný telefon s možností mobilního internetu, můžete si kola jednoduše půjčovat přes náš web moje.rekola.cz. Funguje stejně jako mobilní aplikace.

Doporučené parkování a zóna

V aplikacích máme vyznačená doporučená místa pro parkování (repointy) ikonkou P. Jde o klasické cyklistické stojany po městě, kde kola nebudou překážet ostatním. Spolupracujeme s městy a v průběhu roku s nimi chceme přidávat stojany nové - máte tip na nějaké místo? Napište nám.

Zóna je dohodnutá oblast s městy, kde můžou kola parkovat. V aplikaci na mapě je vynačena růžovým ohraničením. Zónu s přibývajícími koly rozšiřujeme (nově třeba Chodov v Praze, Technologický park v Brně). Budeme ale rádi za tipy na nová místa. Stačí napsat na info@rekola.cz.

Vrácení mimo zónu pro parkování je možné za 320 Kč. Nemusíte se bát, aplikace vás na pokus o vrácení mimo zónu upozorní a doporučí vám kolo přemístit, ať nepřiplácíte.

Jízdy do 15 minut zdarma

Díky našemu partnerství s HelloBank je prvních 15 minut každé jízdy opravdu zdarma. Více o spolupráci

Jízdy zdarma na kartu Multisport

Přihlaste se nebo registrujte na moje.rekola.cz a na stránce Platba a tarif zadejte číslo vaší multisportky (video návod). To je celé.

Díky ní můžete čerpat každý den 2 jízdy do 60 min na rekolech zcela zdarma. A k tomu stále navštívit i jedno vybrané sportoviště!

Půjčení více kol najednou

Přes mobilní web moje.rekola.cz si můžete půjčit více než 1 kolo (brzy i přes mobilní aplikace). Po půjčení prvního kola stačí klepnout na Půjčit další a řídit se pokyny.

Rezervace kola

Aby vám s kolem před nosem někdo neodjel, můžete si jej na 15 minut rezervovat. V mapě si otevřete detail kola, které si chcete půjčit, klepněte na rezervovat a rezervaci potvrďte.

Přehled jízd a ušetřený čas

Každý den přes noc porovnáváme všechny uskutečněné jízdy na kole oproti stejné trase pěšky/autem/MHD a počítáme, kolik času jste ušetřili. V aplikaci stačí klepnout na ikonku zvonečku a pak na poslední zajetou jízdu. Otevřete si tím kompletní přehled.

Dárkové poukazy a jak je aktivovat

Pořiďte někomu ve svém okolí (nebo klidně sobě :)) dárkový poukaz na ježdění. Po zaplacení dostanete e-mailem nebo poštou poukaz s kódem. Ten obdarovaný aktivuje po přihlášení/registraci v sekci Platba a tarif na moje.rekola.cz a může začít jezdit.

Poukaz aktivujete přes boční menu v mobilní aplikaci nebo na app.rekola.cz v Platba a tarif.

Koupě/prodloužení předplatného

Přihlaste se na moje.rekola.cz a na stránce Platba a tarif si pořiďte předplatné na měsíc nebo rok.

V mobilní aplikaci možnost zakoupení předplatného najdete v menu u svého profilu

Předplatné na rok platí vždy 365 dní od aktivace, ale počítá se zimní přestávkou (rekola reálně jezdí 8+ měsíců, proto cca 150 Kč/měsíc). Pokud si předplatné pořídíte například v létě, bude vám platit až do příštího léta.

Bezpečnost a vybavení kola

Rekola jsou vybavena všemi potřebnými bezpečnostními prvky - předním a zadním světlem (zapínají se automaticky) a odrazkami. K ježdění nepotřebujete přilbu (ta je povinná jen do 18 let) ani speciální oblečení.

Jezděte ohleduplně, pokud si nejste jistí, můžete kdykoliv z kola sesednout a situaci vyřešit jako chodec. Využívat můžete cyklostezek, speciálních míst pro kola před auty na křižovatkách a jezdit je často možné i skrz jednosměrky s dodatkovou tabulkou pro kola.

Nevíte, jak se dostat po městě na kole? Zkuste plánovač na mapy.cz

Proč využívat bikesharing?

Kola po městě rozvážíme, takže jsou vždy po ruce. O údržbu kol je pravidelně dobře postaráno. Pokud narazíte na problém, můžete ho nahlásit a jednoduše přesedlat na jiné kolo. Nemusíte nic plánovat.

Na kole se přesouváte rychleji a nezávisle na jízdních řádech. Kola jsou často nejrychlejší na přesuny po centru města a dají se pohodlně kombinovat s MHD. K dispozici jsou vám 24h denně. Dlouhodobě se staráte o svou kondici a zdraví. Kolo je ideální na protažení pro sedavé typy: lidi z kanceláří a studenty. Pomáháte svému městu se chytře rozvíjet. Z anonymních dat z výpůjček města lépe plánují infrastrukturu a nové cyklostezky.

Poznáváte nová místa ve městě i v jeho okolí. Tipy na rychlou dopravu, projížďky a výlety od ostatních Rekolistů najdete na www.narekole.cz

Kola - repasovaná i nově vyvinutá vlastní

V Praze a Brně jsou letos nová kola, která jsme vyrobili přesně vašich potřeb. Neustále je podle zpětné vazby vylepšujeme, aby byla v perfektním stavu.

Mají originální rám, integrovaný košík v řídítkách, kola s reflexním proužkem, nerezový řetěz, dobrá světla, snadno nastavitelná sedla, zvonek a mnoho dalšího. V ostatních městech pak využíváme darovaná kola od vás, repasovaná standardizovanými díly.

Půjčování přes SMS

Pro všechny s českým telefonním číslem, kteří nemají chytrý telefon, máme dostupné půjčování přes SMSky. Aktivujte si ho v Nastavení na moje.rekola.cz.

Každá zaslaná SMS je zpoplatněna 1 Kč - pro půjčení a vrácení potřebujete 2 SMS (v první dostanete kód zámku, druhá vám potvrdí vrácení) a zaplatíte tak 2 Kč.

Zjištění kol v okolí

Pošlete SMSku na číslo 774 635 656 a obraem dostanete adresy kol v okolí:

NAJIT adresa kde se zrovna nacházíte

například: NAJIT Jungmannovo náměstí, Praha 1

Získání kódu k zámku

Pošlete SMSku na číslo 774 635 656 a obratem vám přijde SMS s kódem zámku:

PUJCIT šestimístný kód z rámu kola

například: PUJCIT 123456

Vrácení kola na přesnou adresu

Pošlete SMSku na číslo 774 635 656 a obratem vám přijde potvrzení o správném vrácení:

VRATIT adresa zamčeného kola, město; doplňující informace

například: VRATIT Dělnická 56, Praha; stojan

Vrácení kola do označeného stojanu

Pošlete SMSku na číslo 774 635 656 a obratem vám přijde potvrzení o správném vrácení:

VRATIT kód_na_stojanu

například: VRATIT P10

Chcete darovat svému starému kolu nový život?

Máte staré kolo a chcete ho darovat Rekolům? Pište na daruj@rekola.cz nebo volejte 778 099 878. Děkujeme!

Jezděte, sbírejte Recoiny a neplaťte BETA

Stačí si ve svém profilu aktivovat Benefitní program a jezdit. Za některé akce vás odměníme virtuálními korunami (tzv. Recoiny), ze kterých se pak namísto platební karty přednostně a automaticky zaplatí jízdné a další služby. Delší výpůjčky, rezervace a parkování mimo zónu tak nyní můžete mít zdarma.

Recoiny získáváte za: Vrácení kola na doporučená parkoviště P (repointy), vrácení kola na speciální místa (repointy na kopci) apod.

Nasbírané Recoiny je možné využít do konce roku a nevztahují se na koupi předplatného.
Recoiny budeme ještě ladit, upravovat a přidávat.

Nenašli jste odpověď?

Napište nebo zavolejte Martě a Nině, rády pomůžou:
info@rekola.cz, Messenger nebo +420 778 099 878.

Nainstalujte si aplikaci a vyjeďte!

Jezdit můžete i s ostatními telefony přes web moje.rekola.cz