Jak fungují Rekola?

1

Registrujte se

Růžová kola v ulicích najdete a půjčíte přes mobilní aplikaci Rekola. Stačí se registrovat pomocí webu nebo aplikace a vybrat si vhodný tarif pro ježdění.

2

Najděte si kolo a vyjeďte

Opište 6-místné číslo z rámu kola do aplikace. Obratem dostanete kombinaci, kterou odemknete číselný zámek od kola. Standardní výpůjčka je na 60 minut.

3

Kolo správně vraťte

Kolo dobře zamkněte. Viditelně, nejlépe do určených míst (v aplikaci P) v rámci růžově vyznačené zóny. Následně polohu kola zadejte v aplikaci.1. Registrujte se a vyberte si tarif

Na ježdění s Rekoly potřebujete mít založený účet. Během chvilky se registrujte se přes mobilní aplikaci, případně tady na webu. Pokud jste s námi v minulosti už jezdili, jen se přihlašte.

Tarify a ceník

Zvolte si tarif podle toho, jak se chystáte jezdit:

Jezdnorázové výpůjčky

Hradíte je až při samotné výpůjčce. Jsou ideální pro ty, co chtějí Rekola vyzkoušet nebo jezdí jen občas. Kdykoliv můžete přejít na jiný tarif.

Praha: 32 Kč
Brno: 24 Kč
České Budějovice: 20 Kč
Teplice: 20 Kč
Olomouc: 16 Kč

Předplatné na měsíc

Neomezené standardní výpůjčky ve vybraném městě. Vhodné na častější ježdění v určitá období. Třeba na jaře, přes letní prázdniny...

Praha: 320 Kč
Brno: 240 Kč
České Budějovice: 200 Kč
Teplice: 200 Kč
Olomouc: 160 Kč

Předplatné na rok

Neomezené standardní výpůjčky ve všech městech s Rekoly. Vyplatí, pokud vyjedete aspoň 2x týdně.

Jednotná cena: 1199 Kč
(~ 150 Kč / měsíc)

Rekola jezdí od března do konce listopadu. Později zakoupené roční předplatné se vám automaticky převádí do další sezóny. Pokud si ho pořídíte třeba o letních prázdninách, vydrží vám až do dalších letních prázdnin.
 

Poukaz nebo promokód

Spolupracujeme s řadou akcí, festivalů nebo společností, tak se vám mohl dostat do rukou kód na jízdy zdarma. Stačí ho uplatnit v druhém kroku registrace a ověřit platební kartu.

Při běžném ježdění (výpůjčka do 60 minut s vrácením do repointu) nezaplatíte vůbec nic. Po proježdění kódu můžete začít jezdit automaticky na jednorázové výpůjčky nebo si pořídit tarif.

Vše uhradíte platební kartou

Úplně stejně hradíte výpůjčky v zahraničních systémech sdílených kol.

Před zaplacením jakékoliv služby vás vždy předem upozorníme, jasně uvedeme částku a rozhodnutí bude na vás. Údaje ke kartě nezadáváte nám, jsou bezpečně uloženy u banky ČSOB.

Bohužel není technicky možné, aby byla jedna stejná platební karta zadána u více účtů.

Pokud by náhodou karta nefungovala nebo došlo k nedorozumění ohledně plateb - napište nám na info@rekola.cz nebo zavolejte na +420 778 099 878 a společně to vyřešíme.

2. Najděte si kolo a vyjeďte

Kolo si půjčíte nejen přes aplikaci

Pomocí mapy v aplikaci si najděte nejbližší kolo, dojděte k němu a z rámu pod sedlem opište 6-místné číslo. Aplikace vám obratem zobrazí kombinaci, kterou odemknete číselný zámek od kola.

Pokud nemáte vhodný telefon nebo data, půjčování je možné i přes mobilní web nebo SMSky.

Kdo dřív přijde, ten dřív odemyká a s vybraným kolem odjíždí. Kolo si můžete zarezervovat v detailu kola na moje.rekola.cz, aby vám s ním někdo neodjel. Na 15min za čtvrtinu jednorázové výpůjčky (např. v Praze za 8 Kč, v Olomouci za 4 Kč).

Standardní doba výpůjčky je 60 minut

Dobu jízdy za vás hlídá aplikace a v 50 minutách vám dá vědět o blížícím se konci.

Pokud si chcete současné kolo užít déle, klidně můžete. Za každých dalších 15 minut ježdění si připlatíte čtvrtinu jednorázové výpůjčky (např. 8 Kč v Praze, 4 Kč v Olomouci).

Pokud nechcete v rámci měsíčního nebo ročního předplatného připlácet vůbec nic navíc, stačí si před uplynutím standardních 60 minut půjčit jiné kolo.

Rychlá kontrola před jízdou

Před jízdou si zkontrolujte, jestli je vybrané kolo v pořádku. Upravte si výšku sedla, ať se vám dobře šlape. Zámek si na jízdu zamkněte ke košíku, aby vám nepřekážel a neponičil se. Případné problémy hlaste přes aplikaci v detailu kola, mrkneme na ně. Předem děkujeme.

3. Kolo správně vraťte

Kola se vrací do repointů

Kola vracejte do stovek určených míst (v aplikaci P). Repointy jsou na dobře přístupných místech, kde kola nepřekážejí, nekradou se a neničí. A jednodušeji se i zamykají. Pokud v blízkosti žádný repoint není, kolo prosím pečlivě a bezpečně zamkněte na dobře viditelné místo k pevnému objektu: zábradlí či lampě. Tak, aby nikomu nepřekáželo.

Vrácení v zóně mimo repoint je pro jednorázové výpůjčky za příplatek (polovina jednorázové výpůjčky - např. v Praze 16 Kč). Předplatitelé mají možnost vracet kola mimo repointy v ceně svého předplatného.

V průběhu roku chceme přidávat další repointy. Máte tip na nějaké místo?

Kola se vrací do růžově vyznačené zóny

S městskými částmi jsme dohodnutí, kde kola můžou parkovat a kde ne. A zároveň chceme zajistit dostatečný počet kol na daném území, aby bylo vždy nějaké rekolo po ruce. Kola je proto nutné vracet do zóny. Oblast je v aplikaci a na webu růžově vyznačena v mapě.

Zónu s přibývajícími koly rozšiřujeme (nově třeba Chodov v Praze, Technologický park v Brně). Budeme rádi za tipy na nová místa. Stačí napsat na info@rekola.cz.

Pokud z nějakého důvodu musíte vrátit kolo mimo ní, je to možné za příplatek desetinásobku jednorázové výpůjčky v daném městě (např. v Praze za 320 Kč). Při vrácení mimo zónu musíme pro kolo poslat člověka, aby ho vyzvedl a převezl zpět. A jeho i náš čas něco stojí.

Polohu zaznačte v aplikaci

Kolo nejprve zamkněte. Aby další uživatel kolo snadno našel, zaznačte jeho polohu v aplikaci do mapy. Polohu upřesněte potažením mapy tak, aby ikonka kola opravdu ukazovala přesně na místo, kde je kolo reálně zamčené. Připište popisek (např.: stojan na Jungmannově náměstí) a zaparkované kolo vyfoťte. Dobře vrácené kolo při další výpůjčce sami také oceníte.

Chcete se rychleji a zdravě
přesouvat po městě?