Nastavení cookies

Na stránkách používáme několik druhů cookies pro zajištění základní funkcionality stránek, zjišťování, jak návštěvníci stránky používají pro jejich budoucí rozvoj. A pro přizpůsobování obsahu a marketingových sdělení blíž k vašim zájmům:
Zóna pro parkování

Oblast, do které je na konci jízdy nutné kolo vrátit. Během jízdy ji můžete kdykoliv opustit.

Aktuální polohu kol najdete v aplikaci

Informace o testu nového systému parkování v Karlíně a části Holešovic do tzv. mikrozón


Jak kola správně parkovat?

Našli jste špatně kolo zaparkované kolo? Dejte nám prosím vědět

Rekola parkujte vždy pouze v oblastech, které jsou na mapě v aplikaci vyznačené růžově (tzv. růžová zóna).

Nejlepším způsobem je parkovat přímo u stojanů, které jsou k tomu určené. Ty jsou totiž postavené na místech, kde kola nikomu nepřekáží, a to ať už je k němu přímo přivážete, nebo s jiným typem zámku jen postavíte vedle. Budeme také rádi, pokud při parkování použijete stojánky k opření kola.

Věděli jste, že vám aplikace stojany poblíž ukáže? Uvidíte je po půjčení kola vyznačené na mapě jakoPokud v okolí opravdu žádný stojan není, rozhlédněte se kolem sebe, třeba objevíte nějaké jiné příhodné místo. Na co si přitom dát pozor a jaké dodržovat zásady?


1. Kolo nesmí překážet chodcům, kočárkům a vozíkům

Buďte ke svému okolí ohleduplní a neparkujte kolo tam, kde by ostatním lidem mohlo překážet. Vždy kolem něj nechávejte alespoň 1,5 metru široký volný průchod. Ocení to především maminky s kočárkem nebo vozíčkáři. Dejte si pozor také na nájezdy. Pro vozíčkáře je to totiž často jediná možnost, jak se dostat na chodník.Nikdy neparkujte kolo před vjezdy, u přechodu pro chodce a nenechávejte je stát tak, aby překáželo na chodníku nebo uprostřed ulice. Dejte si pozor na značky a místa pro invalidy, ideální je k nim kolo vůbec neparkovat.
2. Kolo nesmí omezovat nevidomé a slabozraké

Špatně zaparkované kolo může představovat velkou překážku pro nevidomé a slabozraké. Používají totiž stěny jako tzv. vodící linii, a pokud se jim v cestě ocitne kolo nebo jiný předmět, může to pro ně být velký problém. Myslete na to a parkujte blíž k silnici.

Nechávejte volný přístup také k informačním tabulím, ke vstupu do metra a podchodů, na zastávky MHD, autobusové zastávky a na vlaková nádraží.

Děkujeme, že respektujete pravidla
a jezdíte i parkujete ohleduplně 🙏Stáhněte si aplikaci

Růžové kolo si půjčíte
i přes mobilní web

Odemkněte kolo

Jak to funguje?