Vyzkoušejte sdílená kola zdarma

Zažijte město z jiné perspektivy. Provětrejte se nebo rychle přesuňte po městě. Pohodlně a zábavně. To jsou Rekola. Díky RegioJetu si je můžete vyzkoušet zcela zdarma. Podrobnosti o akci.
Uplatnit promokód z e-mailu

Rekola + RegioJet = ❤

Rekola jsou systém sdílených kol. Ta jsou umístěná volně ve městě a jednoduše je najdete a pujčíte pomocí mobilní aplikace. Po objednávce libovolné jízdenky u RegioJet, která začíná či končí ve městech s Rekoly (Praha / Brno / Ostrava / Liberec / Olomouc / Budějovice), najdete na konci mailu s elektronickou jízdenkou promokód. Uplatněte jej a užíjte si první jízdu na Rekole zcela zdarma.

Stačí se zaregistrovat s promokódem a jízdy jsou vaše!

Promokód najdete v mailu Zaplacení doplňkových služeb k jízdence … Nebojte, když vrátíte kolo do 1h, budete mít první jízdu opravdu zcela zdarma.

Akce platí jen pro nové uživatele Rekol do konce roku.

Přesedlejte na Rekola na nádražích

Rekola umísťujeme do těchto lokací:

 • Praha - Hlavní nádraží

  Stojan najdete v koridoru "jih", ještě před prvním nástupištěm.

 • Praha - Florenc

  Nejbližší stojan (tzv. Repoint) najdete u tramvajové zastávky Florenc - projděte prosím metrem Florenc k Bille a najdete jej hned u zastávky tramvaje.

 • Brno - Hlavní nádraží / Zvonařka

  Stojan najdete hned před budovou vlakového Hlavního nádraží

 • Olomouc - Hlavní nádraží

  Hned dva Repointy najdete před vlakovou budovou Hlavního nádraží - stačí přejít silnici.

 • České Budějovice - nádraží

  Stojany najdete na uliční úrovni u Mercury. Jsou tam hned dva. V mobilní aplikaci pak uvidíte, ve kterém je zrovna kolo.

Rekola najdete i přímo v ulicích - jednoduše pomocí mobilní aplikace. Jak na to?

Rychlé přesuny po městě i výlety

Rekolo je nejen dobré jako rychlý dopravní prostředek. Pomůže vám vyčistit si hlavu po schůzce. Ideální je na druhé rande či pro rychlý nákup. Nebo máte chvilku před odjezdem spoje a chcete poznat město z jiné perspektivy? Máme pro vás tipy na výlety.

Jak fungují rekola?

 • Registrace a přihlášení

  Registrujte se tady na webu. Zadáte nezbytné údaje, platební kartu a rovnou si můžete jít vyzvednout kolo.

 • Najdete kolo

  Na mapě v mobilní aplikaci vidíte nejbližší kola ve vašem okolí. Pokud na kolo kliknete, všiměte si vpravo malé ikonky s časem. Říká vám, jak dlouho ke kolu půjdete.

 • Půjčení kola

  Kolo si půjčíte stisknutím velkého kulatého tlačítka s logem Rekol. Po opsání čísla z rámu kola vám aplikace ukáže kód. Ten nastavíte na číselníkovém zámku a kolo si tak odemknete.

 • Jízda

  Dobu jízdy vidíte přehledně v aplikaci. Standardně máte kolo pujčené na 1 hodinu. Delší výpujčka není problém a je zpoplatněná podle vašeho tarifu.

 • Vrácení kola

  V aplikaci je vyznačená růžová oblast (tzv. zóna). Do ní prosím kolo vracejte, aby jej snadno našli další uživatelé. Pro pohodlné zamykání jsme vyznačili v ulicích stovky stojanů. Říkáme jim Repointy a na mapě vypadají jako parkoviště: (číslo v růžovém kolečku značí počet kol v daném Repointu). Nemusíte tak kolo složitě zamykat k lampě či značce.