Letošní novinkySoutěž: Vyjeďte v červenci v co nejvíc dnech a vyhrajte batůžek

Do soutěže se přihlásíte v aplikaci: pod ikonkou zvonečku najdete soupis svých jízd a když na některou z nich kliknete, uvidíte nahoře odkaz na soutěž. 🙂

A jak že můžete Rekola batůžek získat? Stačí, abyste na rekolech jezdili častěji než vaši FB kamarádi. To zvládnete levou zadní, že? 🙂 Zařadíme vás do slosování tolikrát, kolik vašich FB přátel jste předehnali v žebříčku (viz pravidla podrobněji). Čím větší množství předehnaných přátel, tím větší šanci na výhru máte! Na začátku srpna vylosujeme 30 lidí, kteří vyhrávají batůžek! ❤️

Let the fun begin!

Ve spolupráci s Mastercard přivedeme do ulic měst více cyklistů

Přes mobilní aplikaci Rekola si mohou uživatelé na svůj účet půjčit více kol. Stejným způsobem jakým si uživatel půjčuje kolo si může najednou půjčit kolo další a vyjet s kamarádem, kolegou či drahou polovičkou vstříc novým zážitkům.

Společnost Mastercard podporuje oblast internetového nakupování. Půjčení rekola lze provést pohodlně v mobilní aplikaci nebo na webu. Platba proběhne na několik kliknutí platební kartou, která je uložena v maximálně zabezpečeném prostředí banky. Cílem spolupráce Rekol a Mastercard je přinést majiteli uložené karty Mastercard lepší uživatelskou zkušenost a benefit na vypůjčení druhého kola na 60 minut zdarma.

„Z průzkumů vyplývá, že většina lidí se domnívá, že ukládá svou kartu do aplikace či na stránky e-shopu. Tento omyl a z toho plynoucí strach zapříčiňují obavy majitelů karet ukládat karetní detaily v prostředí elektronických nákupů. Spoluprací s Rekoly chceme ukázat, že tyto obavy jsou zcela zbytečné,“ uvádí Josef Puczok garant projektu za společnost Mastercard.

Rekola bikesharing Messenger bot

Půjčte si kolo mezi prvními na světě přes Messenger

Kola si nově půjčíte i bez aplikace přes Facebook Messenger. Vše vám vysvětlí náš chatbot.rekola.cz, stačí kliknout na odkaz nebo na tlačítko níž.

Půjčování je jednoduché a rychlé. Poprvé je potřeba připojit rekolí účet nebo založit nový. Následně pak botovi kdykoliv pošlete číslo kola, na kterém chcete vyjet, a obratem dostanete kód k odemknutí zámku. Na konci jízdy odešlete polohu a tím kolo vrátíte.

Nejezděte sami!
Půjčte si víc kol na 1 účet

Půjčování více kol jsme naučili už i mobilní aplikace, stačí si je aktualizovat. Stejným způsobem, jakým si půjčujete svoje kolo, si najednou půjčíte až tři další a můžete tak vyjet s kamarády nebo se svojí polovičkou.

Na vaše podněty jsme výrazně zkrátili proces vrácení kola. Jen vyfoťte správně zaparkované a zamknuté kolo a o zbytek se místo vás postará aplikace.

Přímo na telefonu také nově vyřešítě většinu úkonů: aktivujete si poukazy, pořídíte předplatné a skrz zprávy uvidíte přehled svých jízd a novinek, které vám na sociálních sítích mohly utéct.

Jezděte dál zdarma díky HelloBank a Multisportu

Na podzim a během naší náhradní dopravy na Libeňském mostě jste si ježdění do 15 minut zdarma hodně oblíbili. Jsme moc rádi, že se nám akci s HelloBank! podařilo dohodnout i pro sezónu 2018 (s výjimkou Českých Budějovic a Teplic, kde partnery ještě hledáme).

Stejně tak zůstává ježdění na Multisportku. Kdokoliv, kdo si k účtu u Rekol zadá svojí kartičku Multisport, má denně 2 jízdy do 60 minut zdarma a k tomu může pořád vyrazit na 1 sporotoviště.

Jezdit můžete v 7 městech, nově v Liberci a Ostravě

Zrychlit si cesty na rekole můžete v roce 2018 v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Teplicích a nově také v Liberci a Ostravě. Další města domlouváme.

Poslali jste nám spoustu tipů, kde chybí stojany a kde byste rádi jezdili. Kontaktovali jsme proto městské části a domluvili zřízení nových stojanů pro všechny cyklisty. Třeba na Podbabě či pod Trojou v Praze nebo po Českých Budějovicích. Děkujeme!