Stojany

PILOTNÍ PROGRAM 2021

Praha letos podpoří stavbu nových stojanů.
Na místech, která navrhnete vy


Praha, IPR, Čisotu stopou Prahou

Jak to probíhá?

Krok 1

Navrhujte místa v aplikaci Rekola

Automaticky vám dáme možnost místo vybrat na konci každé 10. jízdy. Program je dostupný všem, není potřeba nic aktivovat.

Stojany budou určené pro všechny občany.

Praha nejžádanější místa prověří

Městu předáme souřadnice nejvíce žádaných míst. Praha zkontroluje, že na nich mohou být postaveny cyklostojany, případně zajistí nejbliží vhodné místo.

Krok 2
Krok 3

A schválené stojany postaví

Žádost pošleme na radnici příslušné městské části k finálnímu schválení. Jakmile se tak stane, dáme vám vědět a můžete stojany před / během projednávání podpořit.

Pokud bude s návrhem souhlasit městká část a Policie, Praha stojany postaví.Program je v aplikaci Rekola automaticky dostupný všem,
není potřeba nic aktivovat. Stačí jezdit
Časté otázky

Můžu stojan navrhnout kdekoliv?

Ano, nicméně může vzniknout jen na pozemku, které spadá pod Technickou správu komunikací. Pokud tomu tak nebude, pokusíme se najít nejbližší možný pozemek.

Jaká místa mají největší šanci?

Místa, která nebude pro městskou část složité v dané lokalitě schválit (velký zájem lidí, místo ve vlastnictví města, dostatek prostoru). Finance budou poskytnuty Magistrátem hl. m. Prahy z rozpočtu na cyklodopravu a mětskou část nezatíží.

Bude město stavět infrastrukturu i bez tohoto programu?

Ano, ale díky programu bude snažší upřednotnit místa, která lidé opravdu potřebují a budou častěji využívat.

Kde se o vývoji situace dozvím?

Jakmile vámi vybrané místo dostane zelenou a poputuje na městskou část k finálnímu schválení, dáme vám vědět a můžete jeho projednávání na městské části podpořit. O postavených stojanech budeme informovat v rámci novinek z Rekol. (Informace budou dostupné i na webech města.)

Můžu se zapojit i mimo Rekola?

Ano, program je otevřený pro všechny poskytovatele kol a e-kol, co fungují v Praze, nebo aplikace, které umožňují zaznamenávat jízdu vlastního kola. V případě, že se do programu zapojí, můžete využít i je.

S podporou